AKO SA PRIDAŤ

  

Ako začať?

Ak ste sa rozhodli byť súčasťou fantastického sveta Star Wars ako  člen 501st Légie a máte 18 rokov a viac,budete potrebovať autenticky vyzerajúci kostým zo sveta Star Wars..

 

Aké kostýmy sú schválené pre členstvo v 501. Légii?

Jedná sa o kostýmy príslušníkov vojenských síl Impéria, vojenských síl Prvého rádu /First order/ a ich sympatizantov. To zahŕňa všetky imperiálne ozbrojené sily, lovcov ľudí/ Bounty hunters/, Temných lordov, stormtrooperov, clonetrooperov aj radových obyvateľov ríše. Zoznam kategórií nájdete v sekcii  Linky -The Costume Reference Library (CRL).

 

Kde kostým si vybrať?

Zoznam všetkých povolených kostýmov sa nachádza v knižnici kostýmov - The Costume Reference Library (CRL)

na stránke 501st. légie. Odkaz nájdete v sekcii LINKY.

 

Nemôžete mi kostým zapožičať ?

Nie.Nemôžeme.Vzhľadom na obstarávaciu cenu, vynaložené úsilie a čas potrebný na ich výrobu nie je reálne, aby sme naše kostýmy požičiavali. Každý kostým je presne upravený na svojho majiteľa a tak vám ani nemusí sedieť. Rovnako sachceme vyhnúť situáciám, kedy by mohlo prísť k poškodeniu, alebo strate kostýmu, ktorý člen Slovakia Outpostu potrebuje na svoju ďaľšiu akciu.

 

Kde si ho zaobstarám?

Kostýmy legionárov sa postupne budujú . Niektoré kostýmy su komplikovanejšie než iné a v kvalite požadovanej 501st, sa nedajú sa  kúpiť. Firmy ,ktoré vyrábajú licencované star wars kostýmy, ich nevyrábajú ako repliky filmových kostýmov, ale na zábavu, ako je karneval, či helloween. Výnimkou je firma Anovos, ktorej produkty po úpravách môžu byť schválené do Légie.Ceny týchto kostýmov presahujú dva až trikrát cenu za akú sa dá vybudovať kostým s pomocou priateľov z Légie.Odporúčame zaregistrovať na na Detachmente, pod ktorý kostým patrí a naštudovať si najprv všetko čo je k nemu treba, čo sa dá vyrobiť, ušiť doma a čo nie. Odkaz na zoznam Detachmentov nájdete v sekcii LINKY.

 

Pracujem na kostýme, čo ďalej?

Ak pracujete na kostýme, odprúčame Vám podať aj online prihlášku do Légie. Ako domovský garrison uveďte Slovakia Outpost.Po zaslaní prihášky dostanete status Kadeta a máte až dva roky na dokončenie kostýmu. Odkaz nájdete v sekcii Linky.

 

Aký je rozdiel medzi Slovakia Outpostom a 501st. Légiou?

Žiadny, až na to, že hovoríme po slovensky.

Slovakia Outpost je miestnym zástupcom a nedeliteľnou súčasťou celosvetovej kostýmovej organizácie 501st. Legion.

Slovakia Outpost je oficiálny a jediný zástupca 501st. Legion Vader`s Fist na území Slovenskej Republiky.

 

Ako môžem vstúpiť do 501. Légie / Slovakia Outpostu?

Všetci žiadatelia o plnohodnotné členstvo musia byť starší ako 18 rokov a musia mať vlastný do detailu prepracovaný a kvalitný kostým zo sveta Star Wars: príslušníkov vojenských síl Impéria, vojenských síl Prvého rádu /First order/ a ich sympatizantov. z imperiálnej frakcie alebo stúpencov Impéria. V tom prípade kontaktujte Personálneho dôstojníka (GML), ktorý Vás bude ďalej sprevádzať prijímacím konaním krok za krokom.

 

Platí sa za vstup do 501. Légie?

Nie, členstvo v 501st Légii je zdarma.

Keď už ste členom Outpostu, tak sa platí členmi odsúhlasený primeraný ročný členský poplatok.

 

Ako sa môžem stať členom Slovakia Outpost?

Ak máte záujem zúčastňovať sa našej činnosti, uvažujete o členstve alebo prípadne už pracujete na kostýme, môžete nás kontaktovať e-mailom, alebo na sociálnej sieti Facebook, kde máme oficiálnu stránku. /Sekcia LINKY / Tam tiež môžete nájsť verejné informácie a komunikovať s ostatnými. Byť plnohodnotným členom Slovak Outpostu znamená  byť automaticky členom 501. Légie.

 

Čo ak nemám 18 rokov?

Jednotlivci vo veku medzi 6 až 15 rokov môžu byť akceptovaní ako kadeti v prípade, že je jeden z rodičov členom Outpostu.

 

Čo ak ešte nemám kostým?

Ak nespĺňate niektorú z podmienok (schválený imperiálny kostým), ale máte záujem o členstvo, je možné požiadať Personálneho dôstojníka (GML) o prihlášku do Slovakia Outpostu. Následne Vám bude pridelený status kadet. Budete tak mať prístup do interných sekcií Slovakia Outpost. Týmto krokom sa zaväzujete k zahájeniu práce a tiež dokončeniu kvalitného kostýmu potrebného pre riadne členstvo v 501. Légii a Slovakia Outpost. Členovia Slovakia Outpost Vám radi pomôžu. Časový limit pre dokončenie kostýmu je 2 roky.

 

Čo zahŕňa členstvo?

Členstvo zahŕňa možnosť zúčasťňovať sa v kostýme na domácich a zahraničných akciách. Člen má prístup do jednotlivých členských sekcií medzinárodného fóra, kde si môže zadovážiť exkluzívne klubové predmety, ako napríklad nášivky, tričká atď. Každý člen má povinnosť dodržiavať interné pravidlá Slovakia Outpostu a minimálne raz ročne sa zúčastniť na spoločných akciách s ostatnými členmi Slovakia Outpostu.

 

Odkazy nájdete v sekcii "LINKY"